Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
Piątek, 20 kwietnia 2018 roku, Trójmiasto
Kwiecień


Strona głównaMapa portaluIndeksSzukanieStatystyki
News
Marki aut
Samochody
Dealerzy aut
Stacje obsÂługi
Stacje paliw
Parkingi
Ubezpieczyciele
Ludzie zwiÂązani z motoryzacjÂą
Leksykon motoryzacyjny
Nowoœci


Zgłoś obiekt


 Sukcesy 


Valid CSS!
Valid HTML 4.01!


 Popieramy 


Bykom stop!
Open source
Kieruj bez procentów

Witaj na stronie z najnowszymi moto wiadomościami z całego świata

news motoryzacyjny  Robert gotowy do wyścigu F1 28 czerwca 2007 roku, 1713
Robert Kubica - Konferencja prasowa BMW Polska
Źródło: BMW
Robert Kubica - Konferencja prasowa BMW Polska

Robert Kubica, kierowca teamu Formuły 1 BMW- Sauber wystartuje w niedzielę 1 lipca w wyścigu o Grand Prix Francji na torze Magny-Cours.

Kubica 10 czerwca podczas wyścigu o Grand Prix Kanady miał bardzo groźny wypadek. Mimo, że pomyślnie przeszedł badania lekarskie przeprowadzone przed GP USA, nie został dopuszczony do wyścigu na torze Indianapolis Motor Speedawy. Decyzję argumentowano zbyt dużym ryzykiem kolejnego wypadku i troską o zdrowie zawodnika.

Przed wyścigiem we Francji sam Robert mówił niejednokrotnie, że ma nadzieję iż kolejne badania będą już tylko formalnością, a on nie odczuwa żadnych dolegliwości związanych z kraksą na Giles Villeneuve Circuit. Tak też się stało - główny lekarz FIA Gary Hartstein nie widział żadnych przeciwwskazań co do startu polskiego kierowcy w wyścigu o Wielką Nagrodę Francji.

Po zakończeniu czwartkowych testów medycznych Robert Kubica, kierowca teamu Formuły 1 BMW-Sauber stwierdził, że jest w stu procentach zdatny do startu w niedzielę 1 lipca w wyścigu o Grand Prix Francji na torze Magny-Cours.

"Interesuje mnie tylko wyścig w którym będę chciał uzyskać jak najlepszy rezultat. Cieszę się, że po wypadku w Kanadzie straciłem tylko jeden start w Grand Prix USA na torze w Indianapolis" - powiedział Robert Kubica.

Źródło: PAP stojek
Opiniowanie:

Zapraszamy do opublikowania komentarza. Z Twojej opinii będą mogły skorzystać inne osoby odwiedzające tę stronę. Twoja wypowiedź wzbogaci zawartość Trójmiejskiej Auto Strefy.
Powiązane wątki:
Wyścigi samochodowe
Wyścigi samochodowe

więcej newsów...

KontaktWarunki korzystaniaPolityka prywatnościCiekawe stronyZgłoś obiekt
(c) Trójmiejska Auto Strefa, 2003-2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Trójmiejska Auto Strefa